ПОЗАКЛАСНИЙ ЧАСЯ ПРОСТО ЖІНКА....

НЕМАЄ ДІТЕЙ – Є ЛЮДИ
10 заповідей Януша Корчака для батьків
1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї робиш. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншій, та – третій, і це незворотний закон подяки.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному по силам й, будь упевнений, для неї воно важке не менше, ніж для тебе, а можливо й більше, оскільки в неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – це її зустрічі з дітьми. Звертай велику увагу на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не картай себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Картай, якщо можеш – але не робиш. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитина – це не тиран, що заволодіває всім твоїм життям, не тільки плід плоті й крові. Це та дорогоцінна чаша, що Життя дало тобі на зберігання й розвиток у ній творчого вогню. Це розкута любов матері й батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не робіть чужій дитині те, що не хотіли б, щоб робили вашій.
10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, невправною, дорослою. Спілкуючись із нею – радій, тому що дитина – це свято, що поки з тобою.
10 заповідей Януша Корчака для батьків. Система виховання дітей
DITY.TE.UA

Немає коментарів:

Дописати коментар